Poznaj kredyt hipoteczny – czyli o czym nie dowiesz się od bankiera?

Kiedy masz zamiar zaciągnąć kredyt hipoteczny i chcesz ograniczyć koszty do minimum, o czym myślisz?
Pierwszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby uzyskać dobrą sytuację finansową, jest zaoszczędzić więcej niż standardowe 20% ceny zakupu jako depozyt, po więcej szczegółów zapraszam na kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info.

Im większy depozyt, tym mniejszy kredyt hipoteczny (kredyt hipoteczny to pożyczka, w której dom jest zabezpieczeniem, często nazywany “kredytem mieszkaniowym”), a niewielka kwota pieniędzy jest zwracana pożyczkodawcy (zwykle jest to bank). Oczywiście, banki nie chcą, żebyś to wiedział. Większa pożyczka może dać ci więcej pieniędzy, które zarobią w odsetkach, ponieważ zwykle zabiera ci to więcej czasu.

Powinieneś także spróbować zaoszczędzić dodatkowe 10% ceny domu, aby pokryć opłaty skarbowe, opłaty rejestracyjne i prawne, kontrole i podatki. Możesz wnieść je do swojego kredytu hipotecznego, ale będziesz płacić więcej za nie w ten sposób.

Możliwe jest uzyskanie pożyczki z niższym depozytem - nawet 5% wartości nieruchomości. Ale aby to zrobić, twój bank będzie nalegał na wykupienie ubezpieczenia hipotecznego, ponieważ pożyczka stanowi więcej niż 80% wartości nieruchomości.

Ubezpieczenie pożyczkodawców hipotecznych jest płatne od pożyczek, w przypadku których środki pieniężne wniesione przez pożyczkobiorcę (tj. Twój depozyt) są niższe niż 20% wartości kredytu potrzebnego do zakupu nieruchomości

Kredytodawcy (jak banki) nie udzielą kredytu hipotecznego kredytobiorcy, który ma mniej niż 20% depozytu, chyba że wykupi również to ubezpieczenie. Więc jeśli masz mniej niż 20% depozytu i chcesz pożyczki, nie masz innego wyjścia, jak zapłacić za nie. Ubezpieczenie zapewnia ochronę pożyczkodawcy na wypadek, gdybyś nie spłacał pożyczki. Koszt składa się z wielu zmiennych, takich jak wielkość depozytu, lokalizacja nieruchomości, twój dochód, więc trudno jest podać dokładną liczbę, ale można się spodziewać, że będzie to od 3% do 5% wartości pożyczka. Ale będzie zależeć to od twojej sytuacji.

Warto również porozmawiać z kredytodawcami, zanim podejmiesz decyzję o zakupie nieruchomości i uzyskać wstępną zgodę na pożyczkę, abyś mógł mieć pewność co do swojej maksymalnej ceny.

- Dobra stopa procentowa: nie daj się zwieść tanim wstępnym kursom, które rosną po trzech miesiącach. Dokładnie sprawdź wszystko, co napisane drobnym drukiem i wybierz konkurencyjną cenę w okresie pożyczki.

- Możliwość dokonywania odpłatnych płatności ad-hoc: więcej niż minimalna miesięczna płatność pomoże ci spłacić kredyt hipoteczny o wiele szybciej, ale niektórzy kredytodawcy za to zapłacą.

Skorzystaj z tych wskazówek!

 

back to top