Co to jest lokata

Lokata jest to przede wszystkim umowa pisemna pomiędzy bankiem a klientem banku nie ma lokaty na słowo musi być umowa pisemna z podpisem w dwóch egzemplarzach dla banku i klienta. Placówka bankowa ma obowiązek przy zawarciu lokaty przez klienta dać bezpieczeństwo jego kapitału czyli ryzyko nie stoi po stronie klienta tylko banku.

Lokata sama w sobie jest prostym dla zwykłego człowieka sposobem na oszczędzanie swoich pieniędzy, klienci wybierają ten produkt ponieważ jest prosty nie ma dużej ilości papierów do wypełnienia i też dużych procedur wykonywanych przez pracownika bankowego.

Klient wybiera najprostsze rozwiązanie dla niego samego oszczędzania lokata jest dla klienta tym wyborem na który może w szubki sposób mieć lokatę i możliwość oszczędzania. Klient jest podawany próbom ponieważ lokata ma różne rodzaje więc jest tak jak zachodzi do sklepu i ma chleb zwykły i chleb razowy jest duży rodzaj lokat po ta aby klient miał więcej możliwości. Więc w bankach są dwa rodzaje lokat czyli lokaty długoterminowe i lokaty krótkoterminowe.

Lokaty długoterminowe jest to taki rodzaj lokaty iż wkład powierzonych pieniędzy przez klienta jest zostawiany na długi okres trwania umowy banku z klientem. Czyli można powiedzieć ,iż czas trwania takiej umowy może liczyć okres nawet 12 miesięcy inaczej 1 rok. Czas taki jest dla klientów którzy lubią czekać. Długość lokaty takiej jest w pewnym stopniu uwarunkowany też jak dłuższy czas więc oprocentowanie tej lokaty też będzie inne to jest ze sobą powiązane. Takie lokaty potrzebują dłuższego czasu na pracę nad naszymi odsetkami czas to jest jedyny problem długość znaczy że nie możemy w czasie trwania takiej umowy nic zrobić.

Lokata krótkoterminowa jest to taki rodzaj lokaty iż liczy się krótki okres pracy na korzyść klienta im krótszy okres dla klienta jest najlepsza oferta są to takie lokaty iż będą one pracować w krótki okresie i wiąże się to z tym iż to jest najlepsze opcja dla klienta ale jeżeli wpłaci bardzo dużą ilość gotówki, ponieważ przy krótkich okresach lokat oprocentowanie takiej lokaty jest małe i przy dużej wpłaconej gotówce jest realnie bardzo opłacalna i wygodna dla klienta. Krótki czas lokaty nie skreśla naszych zysków one są ale pracują w krótkim okresie i jest bardziej opłacalne dla klienta indywidualnego.

 

back to top