4 ważne wskazówki – przed zaciągnięciem kredytu na auto

Niezależnie od tego, czy kupujesz samochód po raz pierwszy, czy po prostu chcesz dowiedzieć się więcej na temat procesu finansowania, te wskazówki dotyczące finansowania nowego samochodu pomogą Ci podjąć właściwą decyzję, kiedy przyjdzie pora ubiegać się o pożyczkę. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z agencją doradztwa kredytowego, która jest niezastąpiona jeśli chodzi o dzielenie się wiedzę na ten temat. Takiego doradztwa udzieli Ci także kredytomania.eu.

1. Średnia długość pożyczki samochodowej

Większość kredytów samochodowych wynosi od trzech do pięciu lat, ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę długość kredytu. Po pierwsze, dłuższa pożyczka będzie z czasem powiększać się o odsetki. Jednak miesięczne płatności są zwykle niższe niż w przypadku wybrania krótszej pożyczki trzyletniej. Z drugiej strony kierowcy z 3-letnimi pożyczkami spłacą samochód wcześniej i zapłacą mniej za finansowanie. Koszt finansowania jest wyrażony jako kwota odsetek. Chociaż istnieją dobre powody dla obu długości pożyczki, ogólnie zaleca się, aby nie brać dłuższej pożyczki niż trzeba spłacić pojazd.

2. Poznaj swoją zdolność kredytową

Kolejną wskazówką dotyczącą finansowania nowego samochodu jest poznanie Twojej zdolności kredytowej. Istnieje wiele bezpłatnych zasobów do uzyskania zdolności kredytowej online, takich z których warto i można skorzystać. Warto znać swoją zdolność kredytową, ponieważ pomoże ci ustalić, na jaki rozmiar pożyczki możesz zostać zatwierdzony. Jeśli Twój kredyt jest w świetnej formie, możesz bezpiecznie robić zakupy przy najwyższym budżecie. Jeśli jednak twój kredyt nie jest doskonały, możesz porozmawiać z kimś z działu finansowego z lokalnego przedstawicielstwa handlowego, aby ustalić, w jakim przedziale cenowym powinieneś robić zakupy.

3. Ubezpieczenie

Ubezpieczenie to specjalne ubezpieczenie sprzedawane przez dealera, które może pomóc chronić właścicieli samochodów finansowo, jeśli ich pojazd zostanie zsumowany. Po zsumowaniu samochodu firma ubezpieczeniowa wyceni samochód i wystawi ci czek na tę kwotę. Istnieje jednak szansa, że kwota ta nie pokryje pozostałego salda pożyczki. Właśnie tam pojawia się ubezpieczenie - na pokrycie różnicy. Ubezpieczenie to dobry pomysł na praktycznie każdy zakup samochodu, niezależnie od tego, czy wybrałeś krótszą czy dłuższą pożyczkę.

4. Zaliczki na samochód

Najważniejsza może być nasza ostatnia wskazówka dotycząca finansowania nowego samochodu. Zaliczka to kwota, którą płacisz z góry w celu całkowitego kosztu samochodu. W rezultacie Twoja przedpłata obniży kwotę, którą musisz pożyczyć. Pozwoli to nie tylko zaoszczędzić pieniądze na spłatach odsetek, ale także pomoże uzyskać akceptację korzystniejszych warunków pożyczki.

Przygotowując się do sfinansowania nowego samochodu, powinieneś rozważyć odłożenie tyle, na ile możesz sobie pozwolić. Może to obejmować obrót bieżącym pojazdem, zakładając, że nie jesteś mu winien żadnych pieniędzy lub jest wart więcej niż jesteś winien.

Aby sobie pomóc: sięgnij po porady dotyczące finansowania

Mamy nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł na temat finansowania nowego samochodu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj nasz portal dotyczący kredytów gotówkowych regularnie. Od lat pomagamy dzięki naszym poradom kierowcom takim jak ty znaleźć niedrogie finansowanie pojazdu. Warto dowiedzieć się, co jeszcze możesz zrobić, aby ułatwić sobie tą decyzję finansową. Warto skorzystać z pomocy i porad z fachowego źródła, gdy się ma do niego tak łatwy dostęp. Zatem nie wahaj się, w oczekiwaniu na samochód!

 

back to top