Co zapewnia kredyt konsolidacyjny?

Zadłużenie znajdujące się na granicy utraty zdolności kredytowej to duże zagrożenie dla stabilności współpracy z bankiem detalicznym, dzięki pomocy najlepszykredyt24.com.pl. W takim momencie warto rozpatrzyć format restrukturyzacji zadłużenia. Jedna z głównych metod spotykanych na rynku to konsolidacja kredytów gotówkowych, która prowadzi bezpośrednio do uzyskania bardzo niskiej raty miesięcznej dopasowanej pod domowy budżet. Co jeszcze zapewnia kredyt konsolidacyjny?

Co trzeba wiedzieć przed podjęciem decyzji o kredycie konsolidacyjnym?

Podstawowe zalety konsolidacji zadłużenia to obniżenie raty kredytu, a także jej uśrednienie zgodnie z aktualnymi stopami procentowymi (polityką monetarną). Na razie w Polsce obowiązuje luzowanie polityki pieniężnej, co prowadzi do wzrostu inflacji i do obniżenia kosztów obsługi kredytów konsumpcyjnych. Im większa inflacja, tym większa korzyść dla kredytobiorców. Kredyt konsolidacyjny stanowi zupełnie oddzielny produkt finansowy w bankach, a zatem wymaga od klienta przedstawienia zaświadczenia o dochodach, czy innych dokumentów niezbędnych do potwierdzenia wiarygodności finansowej. Konsolidacja to jednocześnie szansa i zagrożenie.

Dlaczego? Przy niewydolności budżetu domowego i granicznej zdolności kredytowej nie obejdzie się najczęściej bez zabezpieczenia. Z kredytów konsolidacyjnych możesz korzystać niezależnie od stanu cywilnego. W małżeństwach przy niewielkich kwotach pożyczek gotówkowych nie wymaga się wiedzy partnera życiowego. Na pewno konsolidacja daje znacznie więcej pieniędzy do dyspozycji w perspektywie miesiąca. Obciążenie kredytem konsolidacyjnym staje się praktycznie stałe ze względu na długi termin obowiązywania umowy. Tylko dzięki temu bank może obniżyć raty do atrakcyjnych dla klienta poziomów.

Kryzysowy budżet wymaga szczegółowej analizy

Konsolidacja obejmuje nie tylko kredyty konsumpcyjne o dowolnej charakterystyce, ale też pożyczki mieszkaniowe (kredyty hipoteczne). Im dłuższy kredyt, tym z reguły mniejsze korzyści z tej formy restrukturyzacji. Odmowy kredytów konsolidacyjnych zdarzają się często z prostego powodu. Kredytobiorcy za późno zgłaszają się po pomoc do instytucji finansowych. Za późno to znaczy po utracie możliwości spłaty takiego zobowiązania.

 

back to top